Eksploracja miejska (często skracane zrobić urbex LUB UE – Eksploracja miejska ) – Eksploracja zazwyczaj niewidocznych LUB niedostępnych Części ludzkiej cywilizacji. JEST takze eksploracja miejska często nazywane infiltracją , jednakże panuje Opinia, ZE infiltracja JEST bardziej związana z Eksploracja czynnych LUB niezamieszkanych Miejsc. W Stanach Zjednoczonych używa SIĘ takze terminu opróżniania (od drenażu – kanał ściekowy – Eksploracja wlasnie kanałów), speleologia miejska (. Ang spelunking Miejskich ), miejski zawału , vadding , hackowanie Budynków(ang. building hacking ), hackowanie rzeczywistości (ang rzeczywistość hackowanie ), hackowanie dachów i tuneli (ang. roof and tunnel hacking ).

Cele eksploracji

Eksploratorzy mieszkańcy próbują dostać się do miejsca zamieszkania. Z zachowaniem zasady robią tylko zdjęcia, pozostawiają tylko ślady co oznacza, że ​​eksploratorzy powinni zatrzymać się w stanie zastanym.

Miejsca opuszczone

Dziedziniec Fort d’Arches, Pouxeux

Wyprawy na teren opuszczonych Budynków SA najczęstszym przykładem urban exploration. MIEJSCA SA penetrowane Opuszczone najpierw przez Ludność miejscową, Która często dokonuje aktów wandalizmu oraz nanoszenia graffiti . Muszą SIĘ liczyć Eksploratorzy z różnymi zagrożeniami, takimi Jak zapadające SIĘ Dachy i Podłogi, stłuczone szkło, obecność chemikaliów i innych szkodliwych substancji (Bardzo często azbestu ) wrogo nastawionych Mieszkańców Tych Budynków, A Czasem wykrywaczy Ruchu. Niektórzy w takich miejscach eksploratorzy noszą maski i pochłaniacze, Które Chronia Drogi oddechowe.

Cele eksploracji się w różnych krajach. Te bardziej popularne odeszły parki rozrywki , elewatory, silosy rakietowe , szpitale, szpitale psychiatryczne i sanatoria.

Większość, o ile nie nie wszyscy eksploratorzy nieużytków uważają rozkład opuszczonych Budynków za Ich zaletę, że wartość estetyczna. Wieluniu oo Tych eksploratorów do fotograficy. Niektórych opuszczone MIEJSCA SA Mocno chronione przez czujniki Ruchu i Sluzby Ochrony. Inne Sa łatwo DOSTĘPNE I Ich Eksploracja Nie Przedstawia większego Problemu. Sa takze popularne Nieużytki Wsród Ludzi interesujących SIĘ Historią, Miejskich archeologów , łowców duchów fanów i sztuki graffiti.

Czynne budynki

Opuszczone bloki mieszkalne, Pstrąże

Inny aspekt Miejskiej eksploracji na badanie czynnych, aktualnie użytkowanych Budynków. Oznacza aby oglądanie chronionych, niedostępnych dla zwykłych Ludzi stref, maszynowni, dachów, Szybów wiatr, opuszczonych Pieter i innych Miejsc, Zwykłe nieoglądanych. Termin infiltracja JEST często wiązany z Tym aspektem urban exploration.

Katakumby

Wnętrze Fort du Salbert, Belfort

Katakumby , które można znaleźć w Paryżu , Rzymie czy Neapolu były badane przez eksploratory miejskich. Zainteresowani zainteresowani cieszą się katakumby pod Paryżem, ze względu na ich obszerność i historię.

Kanały ściekowe i burzowe

Zwiedzanie kanałów burzowych , określane jako drenujące , do kolejnej popularnej formy UE. Powstały nawet grup, Cave Clan w Australii . Drenaż posiada Znak Budowlany WŁASNY Zbiór zasad, z ktorých najważniejszą JEST Kiedy pada deszcz, brak kanalizacji ( KIEDY pada, Nie wchodź zrobić kanałów ).

Niewielka część eksploratorów stanu do kanałów sanitarnych. Czasem są jedno wyjście nawijane do jaskiń i innych formacji podziemnych. Kanały są jednymi z najbardziej popularnych miejsc do eksploracji.

Tunele tranzytowe

Część eksploratorów czynnych i zakończonych tuneli. Przebywają w takich miejscach, które nie są typowe dla górnictwa. Mimo to, wyprawy do takich tuneli odbywają się we wszystkich miejscach na świecie.

Tunele techniczne

Uniwersytety i inne duże instytucje, takie jak szpitale, często rozprowadzają parę ogrzewającą budynki z centralnej kotłowni. Wiele z tych tuneli parowych, jak na przykład te na kampusach uczelnianych, posiadają wieloletnią tradycję eksploracji przez studentów. Na MIT było to określane mianem vaddingu, aczkolwiek obecnie takie działania nazywa się hackowaniem dachów i tuneli.

Tunele parowe w ostatnich latach zostały zabezpieczone, głównie ze względu na wykorzystywanie tych tuneli do instalacji sieciowych.

Niektóre tunele parowe są brudne, bez oświetlania i osiągania temperatury 46 ° C. Inne mają betonową podłogę, jasne oświetlenie i przyjemne, powietrze. Niektóre tunele parowe posiadają duże wentylatory wciągające wnętrze i powietrze.