Oznaczonym czasie ( potocznie własność Wakacyjna [1] ; . Ang czas – Czas, udział – dzielić) – System Posiadania nieruchomości, w ktorým klient nabywa w pełni Umeblowany i wyposażony apartamentu LUB dom wakacyjny za Ułamek kosztu Posiadania tradycyjnego apartamentu CZY domku letniskowego na ZAWSZE LUB na określoną liczbę lat, lecz w Tym Czasie moze korzystać z apartamentu TYLKO jakis okres W ciągu Roku, Zwykłe 1, 2 interfejsie lub 3 tygodnie oraz możliwość korzystania z Sieci Wymiany wakacyjnej . Mozna jednak Swój Tydzień wymienić z kimś innym , za pośrednictwem jednej z firma Wymiany wakacyjnej. Niektórych krajach W [ potrzebny przypis ]współwłasność JEST zabroniony.

W Polsce Instytucja ta została uregulowana ustawą z 16 września 2011 r. [2] Zgodnie z artykułem 2 ” Przez umowę oznaczonym czasie rozumie SIE umowę, na podstawie ktorej Konsument, odpłatnie, nabywa Prawo do korzystania , w okresach umowie wskazanych w, z co najmniej Jednego MIEJSCA zakwaterowania, zawartą na okres dłuższy niz rok “. Prawo zrobić korzystania Odpłatne przypomina Najem , od którego różni SIĘ okresowością uprawnienia.

Statystyka ośrodków

Na całym Świecie JEST 5425 timesharingowych ośrodków [ styl do poprawy ] , Z Czego ponad 1700 w Ameryce Północnej (głównie USA). W Tym 25% znajduje SIĘ W Europie, z Czego w Hiszpanii (łącznie z Wyspami Kanaryjskimi) ponad 500, a 16% w Ameryce Łacińskiej (najwięcej w Meksyku ) i 14% w Azji (najwięcej wag Japonii, Tajlandii i Indiach). [ niemożliwe przypisanie ]

Ogólna liczba apartamentów wynosi 325 tysięcy, w BOND 41% wag USA Gdzie Ośrodki timesharingowe Să zazwyczaj Największe – srednio ponad 80 apartamentów kazdy. Na całym Świecie przeciętna wielkość Ośrodka 60 apartamentów.

Grupa docelowa

Typowy nabywca timesharingu ma dochody w drugim progu podatkowym LUB trzecim í WŁASNY DOM, żartem w średnim Wieku i pozostaje w związku małżeńskim. Wsród nabywców w krajach rozwijających SIE przeciętne dochody Gospodarstwa Domowego wynoszą 35 tysięcy dolarów rocznie, natomiast na Karaibach 90 tysięcy. Uprawianie go w rodzinie (37%), podczas gdy Ameryka Łacińska przyciąga młodych ludzi (58%).

Badanie w Wielkiej Brytanii przez RCI (Resort Condominiums International) w kwietniu 2004 udostępnienie, że:

 • 48% właścicieli do wyjętych specjalistów lub członków pokolenia kadry menedżerskiej.
 • 51% z nich w ciągu ostatnich 2 lat odwiedziło minimum 6 krajów.
 • 37% ukrywa fakt posiadania “wakacyjnych” z obawy, że ich znajomi pozostają i że można je wyleczyć z nimi na wakacje.
 • 40% na wakacjach zmienia się w “poszukiwaczy przygód”.
 • Dla 65% respondentów do właśnie wymiany nastoletniej w RCI jest; otwarcie mówić, że kupili “własność wakacyjną”,
 • Dla 55% zakupu “własności wakacyjnej” na inwestycję w kierunku urlopu.
 • Dla 57% do gwarancja wysokiego standardu wymagania.
 • W Wielkiej Brytanii jest pół miliona właścicieli timesharingu .
 • Wydają się na wakacje 3000 funtów na dzieciach [3] .

Przypisy

 1. Do góry Skoczowa↑ nazwa “ własność Wakacyjna” błędem JEST, ZE sugerowanie chodzi o własność moze być za Uznané wykroczenie . Zgodnie Z art. Kodeksu wykroczeń dodanym 139a Ustawa 16 września z 2011 roku (art. 45), “ kto zawierając umowę timeshare sprzecznie z treścią nabywanego prawa oświadcza, ZE JEST Przedmiotem umowy własność podległa karze grzywny . (§ 2) “
 2. Skocz do góry↑ Ustawa z dnia 16 września 2011 roku o timeshare
 3. Skocz do góry↑ Biuletyn “OTe-news” z 19 lipca 2004.