Rowertour – ogólnopolski miesięcznik rowerowo-turystyczny, ukazujący się od 2008 roku.

JEST Wydawca Dom Wydawniczy “kruszona” The Z Poznania . Redaktorem naczelnym JEST Izabela Dachtera-Walędziak, ktora wcześniej dwukrotnie zastępował Marek Rokita. Ponad połowę objętości magazynu zajmują Relacje z wycieczek i wypraw rowerowych po, Polsce i zagranicy. “Rowertour” publikuje rowniez Poradniki, Raporty, korespondencje Podróży Z, Z wywiady osobami i związanymi z rowerem turystyka rowerowa, A takze Artykuły luźniej związane z turystyka rowerowa , zamieszczane w działach “styl życia” i “rower miescie W”. Od 2010Roku pismo organizuje Konkurs o nagrodę “Rowertouru ” na najciekawszy opis wycieczki w kategoriach Polska, zagranica oraz wycieczki z dziećmi (przez Pierwsze 3 edycje: Polska, Europa i SWIAT) .

 

Stałe rubryki

 • Kalejdoskop – opublikowany na tematach, czterech czterech; Aktualne informacje W zawiera, kalendarium amatorskich zawodów kolarskich , Krótkie Sprawozdania z rowerowych imprez, przede Wszystkim Turystycznych.
 • Na szlaku – tanie dział; zawiera kilka opisów wycieczek i wypraw rowerowych po Polsce (od 3 do 5) i zagranicznych (2 lub 3); sąto opisy zawierające m.in. mapkę trasy i informacje praktyczne.
 • Numeru Wyprawa – rozwinięcie rubryki “jest na szlaku” – wybrana wyprawa zagraniczna, najtrudniejsza i najdłuższa Zwykłe.
 • Rowerowa baza podjazdów – krótki opis działania podjazdu szosowego w Polsce, ilustrowany mapką i wykresem; autorem rubryki jest Michał Książkiewicz.
 • Poradnik – zwykle 2 lub 3 poradniki ukierunkowane na turystykę rowerową; najczęściej 1 lub 2 teksty dotyczące sprzętu rowerowego.
 • Rower w mieście – rubryka odbierająca od samego początku pisma; Podstawowe informacje na temat codziennego poruszania się po mieście.
 • Życia Styl – 1 LUB 2 Artykuły, często w formie wywiadu, o tematyce Zwykłe luźno związanej z turystyka rowerowa, ale rowniez Rozmowy z podróżnikami.
 • Korespondencja – Artykuł pisany W drodze przez osoby W, Które aktualnie SA w PODRÓZY rowerem przez EGZOTYCZNE zakątki Świata LUB własnie z Niej wróciły; w tej rubryce nie ma informacji praktycznych.

Raport “Rower w mieście” i ranking miast przyjaznych trójgłosowych

 • CO DWA LATA “Rowertour” publikuje raport na pewno chodziło Infrastruktury i Polityki rowerowej wagowo polskich miastach. Pierwsza edycja ukazała się w kwietniu 2010 r. i objęła 16 miast wojewódzkich [1] . Druga edycja raportu I Pierwszy Ranking Miast przyjaznych rowerzystom ukazały SIĘ W listopadzie 2012 r. i dotyczyły 41 słów miast w Polsce [2] . W rankinguirthżył Gdańsk przed Słupskiem i Wrocławiem . Miasta najmniej Przyjazne Za rowerzystom zostały Uznané kolejno: Bielsko-Biała , Rybnik i Gorzów Wielkopolski [3] . Trzecia edycja raportu i Drugi klasyfikację ukazały Się w listopadzie 2014 r [4]. Ponownie ewangeliczne 41 wykorzystało polskie. Ponownie za miastem najbardziej przyjazne świętym uznanym Gdańsk. Drugie miejsce przypadło Wrocławiowi, zaś trzecie – Toruniowi . Ostatnie pozycje zajęły kolejno Sosnowiec , Rybnik i Legnica . Kolejna edycja ukazała się w listopadowym numerze 2016 r. [5] Po raz kolejny wygrał Gdańsk, tym razem przed Toruniem i Wrocławiem. Trzy ostatnie lokaty przypadły Sosnowcowi, Bytomiowi i Bielsku-Białej.

Linki zewnętrzne

 • Strona internetowa miesięcznika “Rowertour”

Przypisy

 1. Skocz do góry↑ “Rowertour”, nr 4/2010, s.47-58
 2. Skocz do góry↑ “Rowertour” nr 11/2012, s.43-54
 3. Skocz do góry↑ “Rowertour”, nr 11/2012, s. 49
 4. Skocz do góry↑ “Rowertour” nr 11/2014, s.44-54
 5. Skocz do góry↑ “Rowertour”, nr 11/2016, s. 37-48 .