Fotostop – planowe zatrzymanie Pociągu specjalnego stanowi w celu wykonania przez Miłośników Kolei zdjęć LUB nagrań Filmowych Tego Pociągu, w miejscu budowy z atrakcyjnym historycznie krajobrazowo LUB. Moze sie odbyć Fotostop zarówno na jest Stacji CZY przystanku kolejowym , JAK I jest na szlaku Poza nimi. Z Reguły fotostopy Să Planowane i przewidziane w programie przejazdu oraz rozkładach Jazdy, moze sie jednak Też zdarzyć spontaniczne (nieplanowane) zarządzenie przez Organizatora fotostopu na życzenie uczestników przejazdu.

Fotostop do oznaczenia tak. linie fotostopu, znaj uczestnicy fotografują pociąg. W tym czasie fotografujesz póki co fotografując.

Najczęstsze Punkty, w ktorých zarządza SIĘ fotostopy i mosty , wiadukty , wyjazdy z tuneli , rozległe Skarpy, CZY Też Punkty tworzące kompozycje kulturowe, A zatem zawierające w panoramie wieże Kościelne, zamki, CZY Zabytki Techniki (przede Wszystkim Kolejowej: nastawnie , żurawie, wieże wodne i inne). Fotostop moze Być statyczny (rzadziej) LUB z najazdem (pociąg wysadza uczestników, CofA o kilkaset METRÓW i wykonuje ponowny najazd, celem zwiększenia realizmu wykonanych fotografii LUB nagrań Filmowych). Podczas najazdu zarządza SIĘ całkowitą Cisze, ABY zapewnić Wysoka Jakość nagrań z kamer.

JEST pojęciem fotostop Chociaż wywodzącym SIĘ oo Kolejnictwa, przejdź do używa SIĘ rowniez na określenie zatrzymania innych środków Transportu niz kolej ; po zażywaniu środków farmakologicznych , autobusami , trolejbusami i innymi podróżami lokomocji.

Z Uwagi na pewne ZAGROŻENIE dla BEZPIECZEŃSTWA uczestników podczas Tego typu przedsięwzięć, fotostopy z Reguły obwarowane Să szczegółowymi regulaminami zachowań, mającymi zapewnić Bezpieczeństwo, porządek i sprawny Przebieg.

Zobacz też

  • Parada Parowozów
  • Parowozjada

Bibliografia

  1. Bebenow Filip Michał Pawelczyk Pożegnanie Tr5-65 (Część: Przewodnik po fotostopach ), wydawnictwo TPWP Wolsztyn, 5.12.2009
  2. Mieczysław Pompa, Claytonem zrobić Kołobrzegu (czesc: Regulamin ), nakład WŁASNY autora, Rybnik , 2009
  3. Regulamin imprezy z fotostopami [dostęp [9 grudnia 2009]
  4. Opis przejścia z fotostopami [dostęp [9 grudnia 2009]