FIT Reisen (pełna nazwa FIT Gesellschaft für gesundes Reisen mbH ) – polska firma turystyczna. Organizator wycieczek, specjalista w dziedzinie spa , wellness i zdrowia [1] .

Historia

Założenie i pierwsze lata działalności

Firma została założona w 1975 r. Herberta Hauma przez [2] . Przestrzeni szer FIT Na Reisen rozwinął SIĘ z Małego, Specjalistycznego touroperatora w Duże, Międzynarodowe przedsiębiorstwo, oferujące Usługi kilku językach W, W W TYM in English strączkowych marka SpaDreams. Na terenie Niemczech firma działa Nadal pod marka FIT Reisen.

Pierwszych latach działalności W oferta FIT Reisen koncentrowała SIĘ na podróżach leczniczych i klasycznych kuracjach, przede Wszystkim w uzdrowiskach wag Niemczech, a takze w Polsce, Czechach , Austrii , Szwajcarii i my Włoszech . Pierwszy katalog oo kuracjami FIT Reisen został wydany w 1976 r, my Współpracy Z siecią niemieckich sklepów ZE zdrowa żywnością. – Reformhaus . Tym okresie FIT W Reisen wyrabił Sobie Marke touroperatora specjalizującego podróżach leczniczych SIĘ W [3] .

Lata 1980-2009: wczasy w spa i podróże do egzotycznych krajów

W latach 80. następuje dalszy rozwoj FIT Reisen i Rozszerzenie oferty o nowe Rynki. W 1988 r. Reisen nawiązał współpracę FIT z Lufthansą oraz krajami arabskimi w zakresie kuracji leczniczych oraz Podróży zdrowotnych, ktorej towarzyszyło wydanie katalogu w językach angielskim i arabskim.

W latach 90. oferta FIT Reisen została rozszerzona o nowe kraje i rodzaje Wczasów zdrowotnych, m.in. Sprzedaż rozpoczęto kuracji ajurwedyjskich , cza Tym rowniez ekskluzywnych Wczasów ajurwedyjskich na jest SRI Lance . Ajurweda JEST zrobić Dzisiaj Jedna ZE specjalizacji FIT Reisen.

Początek XXI wieku w FIT Reisen charakteryzował się komputeryzacją i włączeniem przez internet. W 2005 r. działa świętowane trzydziestolecie istnienia.

Rok 2009-dzisiaj: zmiana kierownictwa i wejścia na forum międzynarodowe

W 2009 r. Fuzja FIT Reisen nastąpiła z innym niemieckim organizatorem wycieczek – Transmedic, mającym siedzibe w Hamburgu . Założyciela wycofała SIĘ Rodzina z Zarządzania Firma, A Zarząd został objęty przez Kierownictwo firmy Transmedic: Nilsa Asmussena Dral Seifrieda Jana, A takze przez wieloletnią kierowniczkę FIT Reisen Claudię Wagner [4] [5] .

Obecnie FIT Reisen Oferuję ponad 1200 ofert wycieczek w miastach i 187 35 krajach. Specjalizuje SIĘ W Firma podróżach oo ajurwedą, klasycznych kuracjach uzdrowiskach W, W wczasach uzdrowiskach termalnych i fango , A takze kuracjach klimatycznych nad Morzem Martwym i wczasach ukierunkowanych na zapobieganie wypaleniu zawodowemu [6] .

W 2013 r. Reisen wszedł na FIT Rynki Międzynarodowe pod marka SpaDreams SpaOteli i [7] . Obecnie oferta FIT Reisen JEST Dostępna w językach : angielskim, Francuskim, holenderskim, English (SpaDreams) oraz rosyjskim (SpaOteli).

Przypisy

  1. Skocz do góry↑ Esther Von Harten, Malte Stoelting, Turystyka uzdrowiskowa. W: Długi ogon turystyki. Wiesbaden: Gabler 2011, s. 185-190.
  2. Skocz do góry↑ Janin Nachtweh, FIT Reisen trauertum Herbert Haum . Artykuł na Tip-Online.at. Stan z dnia 13.03.2014 r. (niem.)
  3. Skocz do góry↑ Klaus WEIERMAIR, Caroline STEINHAUSER, Nowe klastry turystyczne w dziedzinie sportu i zdrowia. Przypadek alpejskiego wellness . W: 12. Międzynarodowe sympozjum turystyki i wypoczynku. Barcelona 2003, s.12.
  4. Skocz do góry↑ Aleksander Hüsing, Transmedic schluckt Fit Reisen . Artykuł na www.deutsche-startups.de (niem.). Stan z 13.03.2014 r.
  5. Skocz do góry↑ Dynamik trifft Tradycja: Transmedic KAIS FIT REISEN . Artykuł na www.dailynet.de. (niem.) Stan z 18.03.2014 r.
  6. Skocz do góry↑ Bärbel Schwertfeger, Zweifelhafte Wellness-Pakete: Eins, zwei, drei, der Burnout ist vorbei . Artykuł na www.spiegel.de (niem.). Stan z 13.03.2014 r.
  7. Skocz do góry↑ Zaproszenie na spotkanie FIT Reisen Press na targach ITB 2013 – Uruchomienie nowej polskiej strony internetowej . Zaproszenie na konferencję prasową FIT Reisen. Informacja prasowa na www.pap.pl. (ang.) Stan z 13.03.2014 r.