Oferty krajowe – całkiem fajowe

Chętnie podróżujesz pociągiem, ale nie lubisz przepłacać za bilety? Sprawdź, jakie oferty PKP Intercity ma dla ciebie.

Super wygodnie, super tanio, Super Promo!

Super Promo to pula najtańszych biletów na pociągi Express InterCity i Express InterCity Premium (Pendolino). Ceny biletów na wybranych odcinkach tras zaczynają się już od 29 zł. Jeśli przysługują ci ulgi ustawowe, pojedziesz jeszcze taniej. Z oferty możesz skorzystać na najpopularniejszych trasach w kraju, m.in. z Warszawy do Krakowa, Katowic, Wrocławia i Trójmiasta, a także z południa kraju – z Krakowa, Katowic, Bielska-Białej czy Rzeszowa – do Trójmiasta. Śpiesz się z zakupem, oferta jest limitowana. Pamiętaj też, że biletów w Super Promo nie można kupić u konduktora.

Kupuj wcześniej – podróżuj taniej!
  • Kto wcześniej planuje, ten w podróży zyskuje. Jeśli kupisz bilet na jednorazowy przejazd krajowy z odpowiednim wyprzedzeniem, otrzymasz zniżkę 10 proc., 20 proc. lub 30 proc. od ceny bazowej! Bilet w ofercie Wcześniej Taniej możesz kupić na przejazd w 2. klasie – na dowolnej trasie krajowej i we wszystkich kategoriach pociągów (EIP, EIC, IC i TLK). Wysokość zniżki jest uzależniona od momentu nabycia biletu:
    zniżka 30 proc. dostępna od 30. do 15. dnia przed dniem wyjazdu,
    zniżka 20 proc. dostępna od 14. do 1. dnia przed dniem wyjazdu,
    zniżka 10 proc. dostępna od 6. do 2. dnia przed dniem wyjazdu.

Liczba dostępnych biletów w każdym z poziomów opłat jest limitowana – jeżeli np. piątego dnia przed wyjazdem nie będzie już dostępnych biletów z 20-proc. zniżką, nadal możesz otrzymać zniżkę 10 proc. Pamiętaj, aby kupić bilet jak najwcześniej, by podróżować jak najtaniej. Oferta łączy się z ulgami ustawowymi.

Bilet Taniomiastowy

Bilet Taniomiastowy to oferta wygodnych i niedrogich połączeń pociągami kategorii ekonomicznych (IC i TLK) w wybranych relacjach międzymiastowych, m.in. Kraków – Kielce, Warszawa – Olsztyn czy Wrocław – Jelenia Góra. Oferta dotyczy podróży 2. klasą. Ceny biletów rozpoczynają się już od 29,90 zł, a jeśli posiadasz prawo do ulg ustawowych, możesz kupić bilet jeszcze taniej (dla studentów już od 14,65 zł)! Pełną listę tras objętych promocją znajdziesz na stronie intercity.pl, w zakładce „Oferty krajowe”.

Bilet Bliskomiastowy

Jeśli podróżujesz na krótkich trasach, koniecznie sprawdź ofertę specjalną Bilet Bliskomiastowy. Dzięki niej za podróże „bliskomiastowe” nie zapłacisz więcej niż 12 zł! Oferta obowiązuje przy przejazdach jednorazowych na odległość maksymalnie do 35 km bezpośrednimi pociągami kategorii TLK albo IC w klasie 2. i łączy się nie tylko z ulgami ustawowymi, lecz także z niektórymi ulgami handlowymi, takimi jak oferta Wcześniej Taniej, Bilet dla Seniora czy Bilet Rodzinny.